איך להתנהל כלכלית כאשר נמצאים בהליכים מול הבנק

הבנקים הם בין מוסדות נותני השירות הגדולים בחיי רוב האזרחים במדינה.

אם זה המשכורת שאנחנו מקבלים, שיקים או תשלומים עתידיים שאנו מבצעים, הלוואות או אפילו קנייה של ניירות ערך ודומיהם, כל פעולות אלו כרוכות בהתנהלות מול הבנק.

לעיתים עלולה להתפתח תביעה מול הבנק, בגין סיבות שונות.

חשוב לדעת כיצד להתנהל נכון כלכלית במקביל לתביעה, בכדי לא להרע את מערכת היחסים מול הבנק יתר על המידה, ולא להקשות על ההתנהלות השוטפת, במוצרים הפיננסים השונים.

 

הגבלות חשבון

ראשית, חשוב לדעת שתביעה כנגד הבנק עלולה להוביל להגבלת או להקפאת חשבון. פעולה כזאת עלולה לשבש את ההתנהלות הכלכלית היומיומית של הלקוח, לעיתים אף ברמה משתקת. לכן, חשוב להבין לאן אנחנו נכנסים טרם התביעה, ולקשיים הכלכליים שעלולים להיווצר כתוצאה מכך.

 

ההתנהלות הכלכלית

ככלל, אין בעיה להמשיך להתנהל כלכלית בעזרת החשבון של התובע. התביעה אינה אמורה להשפיע על יכולת הפירעון של התובע. במקרים מסויימים, בהם הבנק הגביל את חשבון התובע, יוכל התובע להשתמש בחשבון הבנק בכל פעולה שאינה נוגעת למשיכת שיקים, כמו למשל תשלום במזומן, הוראת קבע לתשלום מהחשבון, או שימוש בכרטיסי אשראי. בפרט, נראה שגם אם החשבון לא הוגבל, תהיה העדפה להתנהל במסגרת "מזומן", בכדי לא להערים קשיים במשיכת אשראי במהלך ההתנהלות המשפטית. כפי שנאמר במקומות נוספים, מערכת יחסים רעועה מול הבנק, עלולה להוליד צרות נוספות, מלבד ההליך המשפטי המתנהל, ולכן העדיפות היא לצמצם פעילויות מעבר לנדרש.

במידה ומדובר בתביעה של הבנק כנגד בעל החשבון, היא ככל הנראה נובעת מחוסר פירעון, או חוב שנוצר לבעל החשבון, וכתוצאה מכך ההגבלות יהיו חמורות יותר. לכן, במצבים כאלה, ההמלצה בגין התנהלות תזרימית-מזומנית כמעט מחייבת, שכן הבנק לרוב מגביל את השימוש באשראי על הלקוח.

לסיכום, ההתנהלות הכלכלית של הלקוחות תוך כדי הליכים משפטיים מול הבנק, עלולה להשפיע על התביעה עצמה, ואף על הנוחות היומיומית של בעל החשבון. בכדי להגיע לתוצאה האופטימלית ביותר, פנו אל עו"ד בנקים, לטובת ייעוץ איכותי ומקצועי בדבר ההתנהלות הנכונה ביותר בעבור המצב הקונקרטי שלכם.

איש משפט

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חלל ביתי
ביטוחים
הרחבות אפשריות לביטוח תכולת דירה

ביטוח תכולת דירה מגן על הדיירים מפני הרס של הציוד האישי שלהם. הרכוש האישי כולל לרוב שילוב של רהיטים, מכשירי אלקטרוניקה, ופריטים קטנים יותר כמו תכשיטים, אשר עשויה להיות להם

השקעה עם תשואה גדולה
טיפים פיננסים
טיפים שווים למשקיע הסולידי

שמדברים על השקעות סולידיות, יש נוסחה אחת שיכולה לפצח את כל סודות ההשקעה שקיימות, אבל המשמעות של השקעה סולידית אומרת רק דבר אחד, אחוזי הרווח נמוכים, ככה שבכדי ליצור תשואה

חתימה על חוזה
משכנתאות
משכנתא לפושטי רגל – רשימת התנאים

אנשים רבים פותחים עסקים מתוך רצון לממש ולהגשים את עצמם. החלום הגדול שמתחיל את דרכו בתור הצלחה מסחררת, עלול למצוא את עצמו מתדרדר במדרון חלקלק בדרך לפשיטת רגל. המצב הזה