למה עדיף לבחור בחברה קבלנית לעומת קבלן יחיד

לפני שיפוץ או בנייה עולה הדילמה שמעסיקה את כולם, במי לבחור? האם להשתמש בשירותיו של קבלן בנייה יחיד או שמא בחברה קבלנית?.

את הבחירה יש לבצע בקפידה כיוון שהיא יכולה לעשות את כל ההבדלים בין מה הוא פרויקט מוצלח עבורכם.

במאמר זה נבין מהם הקריטריונים שבוחנים לפני בחירת קבלן, מה יהיה נכון עבורכם על פי השיקולים שלכם וסדר גודל הפרויקט שיש לכם לבצע.

 

תקציב:

השלב הראשון הוא לאמוד את התקציב שאתם מוכנים להשקיע בפרויקט, ברוב המקרים זה יהיה ההבדל הראשון בין בחירת קבלן יחיד לחברה קבלנית. במידה ומדובר בסדר גודל של עבודה קטנה לרוב חברות קבלניות גדולות לא ייקחו עליהן את המשימה ותאלצו לבחור בקבלן יחיד ומחיר העבודה יהיה בהתאם. אך אם מדובר בפרויקט מורכב חברה קבלנית תבצע את העבודה עם הניסיון המתאים ותתמצא בכל שלבי הבנייה, כמובן שגם התקציב יהיה גבוה יותר בהתאם.

 

גודל הפרויקט:

לכל פרויקט המורכבויות שלו ולפי זה ניתן לאמוד את גודלו ומשך הזמן הנדרש לעבודה ובהתאם לבצע את הבחירה בין קבלן יחדי או חברה קבלנית. רוב הסיכויים שעבודה מורכבת וגדולה לא תוכל להתבצע על ידי קבלן יחיד כיוון שהיכולת שלו מוגבלת מבחינת כוח עבודה, כלים וניסיון. במידה ומדובר בשיפוץ קטן ככל הנראה שחברה קבלנית לא תתאים כלכלית עבורכם וגם החברה לא תיקח על עצמה עבודה "קטנה" שכזו. במידה ומדובר בפרויקט גדול ומורכב חברה קבלנית תהיה מי שתפנו אליו, עם ניסיון וידע בפרויקטים גדולים.

 

לוחות זמנים:

לוח זמנים הוא אחד הקריטריונים החשובים בהקמת פרויקט, בין אם קטן או גדול וכל הארכה של הפרויקט או עשייתו תחת לחץ יכולה לפגום באיכותו ולפגוע בתוצאה הסופית. אם ישנו לחץ זמן לפרויקט והוא נדרש להיבנות מהר ככל הנראה קבלן יחיד לא יוכל לעמוד במשימה ותאלצו להזמין חברה קבלנית עם יותר כוח אדם וכלים לעבודה. במידה ומדבור בפרויקט בסדר גודל קטן עם לוח זמנים מאפשר, קבלן יחיד יוכל לבצע את העבודה עבורכם וככל הנראה גם יהיה זול יותר מחברה קבלנית.

 

המלצות:

מאוד מאוד חשוב לבצע בדיקה על עבודות הקבלן או החברה ולראות אילו המלצות הם קיבלו מלקוחות, אם בכלל. גם אם מדובר בשיפוץ קטן וגם אם בגדול חשוב לוודא כי הקבלן או החברה רשומים בפנקס קבלנים ובעלי רישיון קבלן מוסמך. דאגו לברר מול לקוחות ממליצים שאתם מכירים מהם היתרונות והחסרונות של אותם קבלנים, מה נעשה בסדר ומה פחות בכדי שתוכלו לבצע את השיקול המלא בבחירת הקבלן המתאים.

 

אז מה כדאי, קבלן יחיד או חברה קבלנית?

התשובה תלויה בכם ובסדר גודל הפרויקט שלכם ובתקציב, חברות קבלניות כדוגמת צרפתי – חברה קבלנית ידעו לבצע את העבודה ולשלוט בתהליך הבנייה מתחילתו ועד סופו במקצועיות ובזמן.

 

מהנדס

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חישובי מיסים ומסמכים
טיפים פיננסים
המדריך המלא להגשת בקשה לקבלת החזר מס

אחוז גבוה מהישראלים, נדרשים לשלם מדי שנה מס הכנסה. מס ההכנסה לוקח נתח לא קטן מהמשכורת ולפעמים אף לוקח יותר משמגיע לו. נשאלת השאלה כיצד יודעים האם שילמתי יותר מס

עוד באתר
משכנתא לסגירת הלוואות – נקודות שחשוב לדעת

מעוניינים לסגור את ההלוואות שלקחתם? המומחים של חברת שקוף חברה לייעוץ משכנתאות מסבירים את כל הנקודות הכי חשובות בדרך לסגירת החוב באמצעות לקיחת משכנתא. לקיחת משכנתא לסגירת הלוואה אפשרית עבור

מטבעות
טיפים פיננסים
איך מקבלים החזרי מס?

כידוע לכולנו, בתור אזרחים במדינת ישראל וגם בתור בעלי חברות וארגונים בישראל, תמיד יהיו שלל סוגים של מיסים שונים המשולמים למדינה. יחד עם תשלומי המיסים, באותה הנשימה תמיד גם מזכירים

לוגו ירוק
דיגיטל
עסקים באינסטגרם – מה הסוד שלהם?

עסקים המעלים תכנים באינסטגרם עושים רושם על המשתמשים ברשת החברתית מבלי להתאמץ ולהשקיע כסף. מה הסוד שלהם? על כך במאמר הבא.   להפוך את העסק למותג איזה עסק לא היה