למה עדיף לבחור בחברה קבלנית לעומת קבלן יחיד

לפני שיפוץ או בנייה עולה הדילמה שמעסיקה את כולם, במי לבחור? האם להשתמש בשירותיו של קבלן בנייה יחיד או שמא בחברה קבלנית?.

את הבחירה יש לבצע בקפידה כיוון שהיא יכולה לעשות את כל ההבדלים בין מה הוא פרויקט מוצלח עבורכם.

במאמר זה נבין מהם הקריטריונים שבוחנים לפני בחירת קבלן, מה יהיה נכון עבורכם על פי השיקולים שלכם וסדר גודל הפרויקט שיש לכם לבצע.

 

תקציב:

השלב הראשון הוא לאמוד את התקציב שאתם מוכנים להשקיע בפרויקט, ברוב המקרים זה יהיה ההבדל הראשון בין בחירת קבלן יחיד לחברה קבלנית. במידה ומדובר בסדר גודל של עבודה קטנה לרוב חברות קבלניות גדולות לא ייקחו עליהן את המשימה ותאלצו לבחור בקבלן יחיד ומחיר העבודה יהיה בהתאם. אך אם מדובר בפרויקט מורכב חברה קבלנית תבצע את העבודה עם הניסיון המתאים ותתמצא בכל שלבי הבנייה, כמובן שגם התקציב יהיה גבוה יותר בהתאם.

 

גודל הפרויקט:

לכל פרויקט המורכבויות שלו ולפי זה ניתן לאמוד את גודלו ומשך הזמן הנדרש לעבודה ובהתאם לבצע את הבחירה בין קבלן יחדי או חברה קבלנית. רוב הסיכויים שעבודה מורכבת וגדולה לא תוכל להתבצע על ידי קבלן יחיד כיוון שהיכולת שלו מוגבלת מבחינת כוח עבודה, כלים וניסיון. במידה ומדובר בשיפוץ קטן ככל הנראה שחברה קבלנית לא תתאים כלכלית עבורכם וגם החברה לא תיקח על עצמה עבודה "קטנה" שכזו. במידה ומדובר בפרויקט גדול ומורכב חברה קבלנית תהיה מי שתפנו אליו, עם ניסיון וידע בפרויקטים גדולים.

 

לוחות זמנים:

לוח זמנים הוא אחד הקריטריונים החשובים בהקמת פרויקט, בין אם קטן או גדול וכל הארכה של הפרויקט או עשייתו תחת לחץ יכולה לפגום באיכותו ולפגוע בתוצאה הסופית. אם ישנו לחץ זמן לפרויקט והוא נדרש להיבנות מהר ככל הנראה קבלן יחיד לא יוכל לעמוד במשימה ותאלצו להזמין חברה קבלנית עם יותר כוח אדם וכלים לעבודה. במידה ומדבור בפרויקט בסדר גודל קטן עם לוח זמנים מאפשר, קבלן יחיד יוכל לבצע את העבודה עבורכם וככל הנראה גם יהיה זול יותר מחברה קבלנית.

 

המלצות:

מאוד מאוד חשוב לבצע בדיקה על עבודות הקבלן או החברה ולראות אילו המלצות הם קיבלו מלקוחות, אם בכלל. גם אם מדובר בשיפוץ קטן וגם אם בגדול חשוב לוודא כי הקבלן או החברה רשומים בפנקס קבלנים ובעלי רישיון קבלן מוסמך. דאגו לברר מול לקוחות ממליצים שאתם מכירים מהם היתרונות והחסרונות של אותם קבלנים, מה נעשה בסדר ומה פחות בכדי שתוכלו לבצע את השיקול המלא בבחירת הקבלן המתאים.

 

אז מה כדאי, קבלן יחיד או חברה קבלנית?

התשובה תלויה בכם ובסדר גודל הפרויקט שלכם ובתקציב, חברות קבלניות כדוגמת צרפתי – חברה קבלנית ידעו לבצע את העבודה ולשלוט בתהליך הבנייה מתחילתו ועד סופו במקצועיות ובזמן.

 

מהנדס

אולי יעניין אותך גם

מטבעות
טיפים פיננסים
החשיבות שביועץ משכנתא

בעבר, מי שרצה לקחת משכנתא ניגש לבנק וקיבל אישור או סירוב, בזה הסתיים העניין. מי שמע על לקיחת משכנתא בליווי יועץ משכנתאות לפני 15 שנה?

קרא עוד »
כדור
טיפים פיננסים
כיצד ניתן לחשב היקף מעגל

  חישוב של היקף מעגל הוא בעיה מתמטית שהטרידה כבר את היוונים הקדמונים. לפני כמה אלפי שנים התגלה מספר פלאי שנקרא פאי, ובעזרתו אנחנו יכולים

קרא עוד »
מטבע דיגיטלי
טיפים פיננסים
האם ביטקוין מחוייב במס?

הביטקוין הוא המטבע הווירטואלי הנפוץ ביותר, ובשנים האחרונות הוא הגיע לשיאים חדשים. לאור זאת עלתה השאלה האם הביטקוין מחויב במס, על אף היותו מטבע, בשל

קרא עוד »
מטבעות ובית
טיפים פיננסים
לימודי יעוץ משכנתאות בצפון

לימודי יעוץ משכנתאות בצפון, הפכו להיות אחד מה קורסים הכי יוקרתיים ומבוקשים בשוק המשכנתאות כי היום אין מי שנזקק למשכנתא ולא פונה ליועץ פרטי ולא

קרא עוד »