קיבלת משכנתא לדירה חדשה? בוא תשמע למה זה חשוב לעשות ביטוח משכנתא

תנאי הבנק למשכנתאות עבור זכאות למשכנתא

בין אם עוברים לדירה חדשה ובין אם לדירה מיד שניה ניתן לקבל מהבנק משכנתא לצורך מימון הדירה. על פי החוק הבנקים למשכנתאות מעניקים 75% הלוואה משווי הדירה בתנאי ש-25% הם הון עצמי בקניית דירה ראשונה. משפרי דיור העוברים לדירה חדשה יקבלו 70% מערך הדירה והשאר בהון עצמי, ואלו הרוכשים דירה שניה להשקעה יהיו זכאים ל-50% משווי הדירה.

כדי לקבל תנאים נוחים יש לבנות תמהיל המורכב ממסלולים שונים, ריבית משתלמת ולעמוד בהחזרי ההלוואה לאורך התקופה של המשכנתא. כמו כן, אחד מהתנאים לקבלת משכנתא הוא לבטח את מבנה הדירה ולעשות ביטוח חיים. הבנקים למשכנתאות מציעים גם ביטוחי מבנה וחיים באמצעותם, אך המחירים שלהם יקרים ולכן עדיף לבדוק כמה יציעו לכם חברות הביטוח השונות. על מנת לקבל את ההצעה הטובה ביותר עבורכם מומלץ לערוך השוואה בין חברות הביטוח במקום אחד כמו אבנר ביטוח בריאות, במיוחד כשמדובר בביטוח חיים עבור המשכנתא.

 

מדוע חשוב לעשות ביטוח משכנתא?

המשכנתא היא הלוואה מאוד גדולה שבדרך כלל לוקחים לאורך שנים. מכיוון שההחזר של המשכנתא הוא לתקופה ארוכה לא ניתן לצפות מה יהיה מצבו הבריאותי של הלווה והאם יוכל לעמוד בהחזרי המשכנתא לאורך כל התקופה. אם חלילה אדם נפטר, הביטוח יכסה את יתרת ההלוואה על מנת שיורשיו לא יאלצו להמשיך ולשלם את המשכנתא. מבחינת הבנק חייבים בטחונות מסוג זה, אך לא רק. הביטוח מבטיח לבני המשפחה לשמור על הנכס גם לאחר מותו של הלווה. כך ניתן גם למנוע החזרי משכנתא גבוהים ולהעניק ביטחון לבני הזוג ולילדים. אומנם הדירה משועבדת לבנק המלווה ובמקרה שלא עומדים בהחזרים הוא יכול לעקל את הדירה, אך הביטוח במקרה של מוות מאפשר את הסרת השעבוד כיוון שהוא משלם את יתרת החוב. בשל עובדות אלו, אנשים הרוכשים מספר דירות ונוטלים כמה משכנתאות חייבים לרכוש ביטוח חיים בנפרד עבור כל הלוואה.

 

כיצד מחשבים את ביטוח המשכנתא?

העלות של הביטוח נקבעת לפי הסכומים הרשומים בפוליסת הביטוח. הסכומים מחושבים לפי סכום ההלוואה אותה מקבלים מהבנק, מספר השנים וגובה הריבית. במידה ומלווים משכנתא יקרה לשנים רבות, סכום הביטוח עולה יותר. בנוסף, ביטוח המשכנתא מעניק ביטחון במקרה של מוות. לעומת זאת, ביטוח חיים רגיל מעניק ביטחון כלכלי למשפחה במקרה של מוות. שני הביטוחים הללו שונים ואינם יכולים להחליף זה את זה. לסיכום, לפני שמתחייבים למשכנתא, מומלץ לבדוק את עלויות ביטוחי החיים בין חברות הביטוח השונות, להשוות מחירים ולקבל את ההצעה הטובה ביותר. בדיוק כמו שמשווים בין הלוואות המשכנתא של הבנקים השונים, כך יש להשוות גם בין הפוליסות של ביטוחי החיים והמבנה של המשכנתא.

 

איש חותם

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הצלחה לפי גרפים
כללי
היתרונות בחדרי ישיבות בהקמה של עסק מצליח

בעלי עסק? מחפשים מקום נוח ומרשים לערוך בו ישיבות מקצועיות? הגעתם למקום הנכון. חדרי ישיבות להשכרה יספקו לכם את התנאים האידיאליים לקיום פגישה, בהתאם לצרכים שלכם. כל הפרטים בכתבה הבאה.

הרמת שטרות
מסחר ומניות
מסחר בחוזי הפרשים על מדדים, מניות סחורות

מסחר בחוזי הפרשים מהווה מכשיר פיננסי למגוון אפיקי השקעה בעולם שוק ההון. במאמר הבא נפרט אודות המסחר בחוזי הפרשים ואפשרויות אפיקי ההשקעה הזמינים במכשיר זה. חוזי הפרשים בשוק ההון –

בית
משכנתאות
איך לקחת משכנתא כזוג

אם הגעתם להחלטה לרכוש דירה משלכם – ביחד, כזוג, אתם ודאי נרגשים לקראת המהלך המבורך ויחד עם זאת גם חוששים מהבאות. אם בגלל שלקיחת משכנתא היא באמת צעד קצת מורכב