דירה להזהיר – איך דייר בעייתי יכול להפוך את החיים לסיוט

בעלי דירה נתקלים בהמון בעיות מול דיירים, ופתרונות פרקטיים, כמו הורדת שכר דירה או פינוי הדיירים הבעייתיים, אינן דרכי הפעולה המוצלחות ביותר.

אנחנו כאן כדי לספר על מספר בעיות נפוצות איתם בעלי דירה צריכים להתמודד ולנסות לעזור לכם למנוע אותן.

 

דיירים שמסרבים לשלם את שכר הדירה

דיירים עלולים למנוע את שכר הדירה מהבעלים ממספר סיבות, אם זה בעיות בזרימת מזומנים, אבטלה זמנית או כמחאה על חוסר הטיפול בתקלות בדירה. תקשורת היא דבר קריטי בהתמודדות עם דייר בעייתי , חשוב להבין אותו ואת המניע שלו לפעולה ולנסות לנהל משא ומתן בנושא, אם הדבר אפשרי.

כדאי גם לנסות להבין מראש, כאשר אתם מחפשים שוכרים לדירה, את המצב הכלכלי של הדייר. יש לשאול האם הוא בעל עבודה קבועה והאם הוא מצליח לכסות את הוצאותיו מדי חודש, כדי לדעת האם ניתן לסמוך על כך שאכן יהיה לו את הכסף לשלם.

 

פתרון: אפשרויות תשלום מסודרות

אם אתם רואים כי לדייר יש מצוקה כלכלית כלשהי מראש, חשוב שתדאגו מראש לעגן בחוזה את תשלום שכר הדירה במועד ספציפי מדי חודש, באמצעות הוראת קבע או צ'קים. כך תדעו כי החודש בוודאות ייתכן לחשבונכם עבור כל חודש בחודשו, מבלי להצטרך לרדוף אחרי הדייר. במקרים קיצוניים בהם הדייר מתקשה לשלם את הסכום ניתן לפדות חלק מהפיקדון או צ'ק הביטחון של הדירה.

 

דייר שמפריע באופן קבוע לשכנים

גם אם תבצעו הליך סינון קפדני למציאת הדיירים שלכם, קשה לצפות כמה רעש הם יעשו, או האם יעשו דברים שיפגעו ביחסים שלהם עם השכנים. כאשר גרים בבניין דירות, כמעט כל פעולה של הדיירים יכולה להפריע לשכנים, וקשה לחמוק מבעיות מסוג זה.

 

פתרון: גישור בין דיירי הבניין

הפתרון המומלץ ביותר הוא להציע לדיירים לפתור את הבעיה מול השכנים איתם קיים הסכסוך. אתם יכולים להציע להם לקבוע שיחה של שני הצדדים ולתת להם לדבר על הנושא, ולנסות להגיע להבנה הדדית ופתרון ששניהם ישמחו ממנו. במקרי קיצון תוכלו להתערב בעצמכם ולדבר עם השכנים והדיירים, אך כדאי להוביל לשיחת הגישור ביניהם, כדי למנוע המשך של בעיות מסוג זה.

 

דייר שמפר את תנאי החוזה

חוזה השכירות שלהם צריך להיות מפורט ומדויק, ולכלול את כל התנאים שאתם מעוניינים בהם בתקופת השכירות. אם הדייר מפר את החוזה באיזשהו אופן, עליכם למצוא דרך לטפל בבעיה. דוגמאות להפרת חוזה יכולות להיות סאבלט לדייר משנה ללא אישור או אי תשלום של חשבונות הדירה.

 

פתרון: הליך משפטי או גישור

תביעה והגעה לבתי משפט הם דברים שכמעט אף אחד לא מעוניין בהם. לכן כדאי לנסות לפתור את העניינים ביניכם, ביחד ובשיחה, ולהגיע לפתרון ששניכם מרוצים ממנו. ניתן לעשות זאת על ידי גורם חיצוני או פשוט בשיחת גישור בין שני הצדדים.

 

איש משפט

אולי יעניין אותך גם