לקיחת משכנתא לקניית רכב – האם זה אפשרי?

הלוואה לרכישת רכב, ניתן לקחת מהבנק, מחברות האשראי, מגופים חוץ בנקאיים כגון: חברות הליסינג ואף מיבואני הרכב. הלוואה נוספת שניתן לקחת היא, משכנתא לכל מטרה, הלוואה זו ניתנת בתנאים נוחים, גם עבור רכישת רכב, וניתן לקחת אותה, ללא קשר למשכנתא הקיימת, על דירת המגורים.

 

משכנתא לכל מטרה

משכנתא זו יכולה לשמש, כהלוואה רגילה לכל מטרה: נסיעה לחו"ל, לימודים, שיפוץ, רכישת רכב, ועוד. תנאי משכנתא זו, שונו במרץ 2020, וכיום ניתן לקחת משכנתא לכל מטרה, בסכום המגיע עד ל- 70% מערך הדירה המשמשת למגורים – לכל מטרה מלבד רכישת דירה להשקעה.

 

יתרונות משכנתא לכל מטרה

למשכנתא לכל מטרה, יש יתרונות על הלוואה רגילה:

  • תקופת המשכנתא, היא עד 30 שנה, וכך, מספר החזרי המשכנתא גדל, וגובה כל החזר קטן משמעותית. למי שנתקל בקשיים, זו הזדמנות מצוינת להקטנת סכום ההחזרים, ללא פגיעה במוסר התשלומים ובדירוג האשראי.
  • הסיכון בהלוואה יורד, כיוון שיש את הדירה, המשמשת כערבות להלוואה. הורדת הסיכון, מאפשרת גם למסורבי הלוואות רגילות, לקבל משכנתא זו.

 

מתי כדאי לקחת משכנתא לכל מטרה?

כל מי שחווה קשיים כלכליים בכלל, ובתקופת הקורונה בפרט, ונזקק לעזרה כספית:

  • מי שביקש הלוואה וסורב, אך עדיין זקוק לכסף.
  • מי שמעוניין למחזר משכנתא, ובנוסף לקבל הלוואה בתנאי ריבית טובים.
  • מי שמעוניין בהלוואה בסכום גבוה, של מאות אלפי שקלים, למשל לצורך פתיחת עסק או השקעה עסקית, לרכישת רכב ועוד.
  • מי שיש לו חובות והלוואות, בין אם הוא מתקשה להחזיר אותם, ובין אם לא.

 

איחוד הלוואות

רוב ההלוואות, הבנקאיות והחוץ בנקאיות, הן בריבית גבוהה יותר, מכל ריבית משכנתא. החזרי הלוואות אלו, עלולים להסתכם באלפי שקלים לחודש. בעזרת משכנתא לכל מטרה, ניתן לשלם ולסגור את כל ההלוואות הקיימות, ובכך יוקטן הסך הכולל של החובות, וכן הסכום של כל החזר.

 

ביטוח רכב

לאחר רכישת הרכב, בעזרת המשכנתא לכל מטרה, יש צורך גם לרכוש עבורו ביטוח. מחשבון ביטוח רכב אינטרנטי, נועד כדי לאפשר לצרכן להשוות מחירים, ולהחליט היכן כדאי לרכוש את ביטוח הרכב. באמצעות המחשבון, ניתן לראות כיצד משפיעים המאפיינים השונים, של הרכב ושל הנהג, על עלותו של ביטוח הרכב. בנוסף, המחשבון יכול לעזור, גם בהחלטה איזה רכב לרכוש, על פי עלות הביטוח עליו.

 

לסיכום

משכנתא יכולה לשמש כהלוואה רגילה לכל מטרה: נסיעה לחו"ל, לימודים, שיפוץ, רכישת רכב ועוד. למשכנתא זו מספר יתרונות: תקופת המשכנתא יכולה להימשך עד 30 שנה, כך שמספר החזרי המשכנתא גדל, וגובה כל החזר קטן. בנוסף, הסיכון בהלוואה יורד, כיוון שיש את הדירה כערבות להלוואה. שימוש במחשבון רכב, להשוואת מחירי הביטוח על הרכב, מקל מאוד על בחירת הביטוח המתאים לצרכינו, והעליות הכרוכות בכך.

לקיחת משכנתא לקניית רכב - האם זה אפשרי

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
החזר מס שבח
מיסים
כל מה שצריך לדעת על החזר מס שבח

מס שבח הוא מס המחושב בעת מכירה של דירה, נכס, שטח ועוד. הוא מתייחס באופן ישיר אל הרווח הנוצר בעקבות מכירת הנכס. זאת אומרת, הפרש מחיר המכירה היום למחיר המכירה

בלוני דיבור
נדל"ן
טיפים למשקיע מתחיל בתחום הנדל"ן

השקעה בתחום הנדל"ן היא עולם מאוד מעניין שגם עשוי להניב לכסף שלכם תשואה חיובית. הנה כמה טיפים למשקיע מתחיל בתחום. במידה והשקעתם עד עתה בשוק ההון וגם אם אתם נכנסים

רכב חסכוני
רכב
רכב קטן וחסכוני בתקציב נמוך

רכב חסכוני: השוואת רכבים אתם מחפשים רכב חסכוני קטן ואמין שישמש אתכם בעיר ותוכלו למכור אותו לאחר מכן. הנה כמה המלצות לרכבים שלא יקרעו לכם את הכיס ויתנו תמורה טובה

מטבע של 10 שקלים
טיפים פיננסים
פרוייקטים ממשלתיים שיחסכו לכם כסף

אין ספק שהתנהלות כלכלית היא דבר מורכב ולרוב קשה. החיים בארץ יקרים, ההוצאות גבוהות ויוקר המחייה לא זול בכלל. חלק מהאנשים מצליחים להתנהל כלכלית בצורה נכונה וחלק לא. לא תמיד