החזר מס על מחזור משכנתא: שלבי תהליך הגשת הבקשה

לקחתם משכנתא בשנים האחרונות, ומרגישים שאתם כורעים תחת העול שלה? אתם לא היחידים. רוב בעלי הנכסים כיום השתמשו לשם הרכישה במשכנתא שלוו מהבנק, מאחר ומדובר בסכומים שאינם נזילים בהכרח עבור כל אחד או אחת שרוצים לרכוש דירה. בודדים הם האנשים שהצליחו לקנות דירה מבלי למשוך הלוואות, ביניהם כאלו שהכנסותיהם השוטפות הן מעל לממוצע, או שמא בורכו בגב כלכלי רחב. מרבית האנשים נאלצים ברגע האמת, כחלק מההכנות שלהם לרכוש נכס, לקבוע פגישה בבנק ולדון בדבר לקיחת המשכנתא. התרחיש העתידי עשוי להצטייר כפסימי במעט, מאחר ומדובר בהשתעבדות להלוואות לאורך שנים, אך שימו לב לדבר המנחם הבא: כנראה שמגיעים לכם החזרי מס. המשמעות היא שעליכם להגיש בקשה להחזרי מס בעבור המשכנתא ששילמתם, ובמידה והיא תאושר, תקבלו חלק מכספכם חזרה. לפניכם כל השלבים בתהליך הגשת הבקשה.

 

שלב א'- להבין מה מקור החזר המס

כאשר הלווה חותם על חוזה שמאשר את לקיחת המשכנתא, הוא מתחייב גם לחתום על ביטוח מבנה וביטוח חיים כאקט ערבותי. מקור החזרי המס טמון בתשלום הביטוחי שמועבר מחשבונו מדי חודש, מאחר ולפעמים מדובר בסכום גבוה מהנדרש.

 

שלב ב'- הגשת מסמכים רלוונטיים

הגשת בקשה להחזרי מס מיועדת הן לעובדים עצמאיים והן לעובדים שכירים. את המסמכים שמגישים לצד הבקשה עצמה להחזרי מס, יש להגיש בהתאם לסטטוס של מגיש הבקשה- עובד שכיר יגיש טופס 135 בצירוף אישור על פוליסת הביטוח השנתית. לעומתו, עוסק עצמאי יגיש טופס 1301, המהווה דין וחשבון על ההכנסות, שם הוא מתבקש לפרט אודות הכנסותיו השנתיות. חשוב לציין ששלב הגשת המסמכים עשוי להיות מאתגר, מאחר ומדובר בטפסים שאינם בהכרח נגישים, ונדרש זמן רב להמציא אותם. האם יש אלטרנטיבות? על כך נדון בשלבים הבאים.

 

שלב ג'- הגשת הבקשה לרשות המיסים

לאחר האיסוף של כלל המסמכים הרלוונטיים כחלק מהבקשה, נותר השלב האחרון והוא שליחת הבקשה לרשות המיסים. במידה והמגיש הוא עובד שכיר, עליו להגיש את הטפסים שלו ידנית ללשכת פקיד שומת המס. לעומתו, עובד עצמאי יצטרך להגיש את הדו"ח תחילה באופן מקוון, ובהמשך השנה (עד ה30 באפריל של השנה העוקבת לשנת המס) להגיש אותו פעם נוספת לפקיד השומה, רק באופן ידני.

 

חברות המסייעות בהגשת בקשה להחזרי מס

כפי שנאמר לפני, הליך הגשת בקשה להחזרי מס עשוי להיות מורכב, מאחר והוא כולל בירוקרטיה רבה וזמן להתעסק בה. כדי לתת מענה למורכבות הזו, בשנים האחרונות הוקמו חברות ייעודיות שמטרתן לסייע בכל הליך הגשת הבקשה. הן מספקות ליווי צמוד מרגע תחילת התהליך ועד לקבלת ההחזר לחשבון הבנק. למשל, בחברת אינדיגו החזרי מס מטופלים באופן שוטף, ואף הוקמה מחלקה ייעודית שמסייעת לעובדים שכירים בכל תהליך קבלת החזרי המס.

 

משכנתא

 

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אדמה
מסחר ומניות
פרויקט דורות עילית – קרקעות חקלאיות למכירה

פרויקט דורות עילית אשר נחשב לפרויקט דגל של משרד השיכון והדיור הוא הזדמנות מצוינת בעבורכם לבצע רכישה של קרקע חקלאית, במחיר נוח ומשתלם. כל הפרטים בעבור משקיעים – במאמר הבא.

רואה חשבון ראשית
טיפים פיננסים
איך מגיעים לראות רואה חשבון?

אם יש משהו שכולנו מודעים לו לגבי החיים שלנו בישראל, זה שאנחנו משלמים הרבה מאוד מיסים. זה נכון שגם במדינות אחרות, כמו למשל איטליה, ישנה התמרמרות גדולה בנושא, אך לכל

איש וכרטיסים
טיפים פיננסים
סליקה אשראי למה חייבים בכל עסק?

אחד מאמצעי התשלום הפופולאריים והנפוצים ביותר בישראל לתשלום בעסקים רבים היא שיטת האשראי. הודות לשיטת תשלום זאת ניתן להגדיל את מחזור המכירות של העסק ולסלוק את התשלום מהכרטיס במעמד הקנייה