הערכות שווי לנחלה – איך זה עובד?

ירשתם מקרוב משפחה או אדם קרוב אחר נחלה ואתם מעוניינים לדעת כמה היא באמת שווה? מעוניינים לרכוש נחלה של אדם אחר וזקוקים להערכת שווי על מנת לבדוק האם יש בידיכם הסכום הדרוש? במאמר זה נעניק לכם מידע על הערכות שווי לנחלה ונסביר לכם כיצד תהליך זה מתבצע.

 

מהי הערכת שווי לנחלה?

נחלה היא שטח שמיועד להיות מגרש לבנייה או שטח חקלאי. במקרים מסוימים, יש צורך בהערכת שווי לנחלה, כלומר בקביעת הסכום שהנחלה שווה. את הערכה זו מבצע שמאי מקרקעין מוסמך ומנוסה בתחום שיודע כיצד להעריך את שווי הנחלה בצורה יעילה, מהירה ומדויקת.

הערכת שווי לנחלה יותר מסובכת מהערכת שווי של בית פשוט משום שהיא כורכת התחשבות בפרמטרים רבים כגון: הסכם המשבצת, חוזה החכירה, זכויות הבנייה המותרות, חלקת המגורים ועוד.

 

מתי מתעורר צורך לבצע הערכות שווי לנחלה?

מבצעים הערכות שווי לנחלה, כאשר מעוניינים להבין כמה כסף נחלה מסוימת שווה. ברוב המקרים, מבצעים הערכה זו טרם מכירה של הנחלה עבור חקלאות או בנייה. אדם שמעוניין לבצע הערכת שווי לנחלה עקב מכירת או קנייה שלה, יפנה לשמאי נחלות מוסמך, אותו בחר בקפידה.

 

כיצד בוחרים שמאי נחלות עבור הערכת שווי לנחלה?

כאמור, הערכת שווי לנחלה אינה פשוטה ומהווה עסק יותר מורכב מהערכת שווי של דירה או בית. לפיכך, ישנה חשיבות רבה של בחירה נכונה של שמאי הנחלות שיבצע הערכת שווי לנחלה שלכם. חשוב לפנות אל שמאי שעומד בכל התנאים המפורטים להלן:

  • השמאי הוסמך לעסוק בתחום ומופיע באגודת השמאים בארץ.
  • השמאי עובד באופן חוקי ומחזיק בכל התעודות הנדרשות.
  • השמאי מנוסה בתחומו, עובד שנים רבות בשמאות מקרקעין ויודע כיצד להעריך שווי באופן מדויק שכולל את כל הפרטים הקטנים והגדולים הנוגעים לנחלה.
  • השמאי ביצע הערכות שווי לנחלות עם תנאים שדומים לתנאים שלכם ומנוסה במיוחד בהערכות שווי לנחלות ולא בהכרח רק לבתים או דירות.

 

כיצד השמאי יבצע הערכת שווי לנחלה?

על מנת להעריך את שווי הנחלה, על השמאי להגיע אליה ולבחון אותה בדקדוק. שמאי הנחלות יצטרך להכיר את הדרכים שמובילות לנחלה, להבין מהי רמת החיים באזור, אילו מוסדות חינוכיים נמצאים בקרבתה, אילו תשתיות נמצאות בסביבה ועוד. הפרטים הללו משפיעים על שווי הנחלה בשוק ולכן על השמאי לבחון אותם בקפידה ולהתחשב בהם בעת קביעת השווי.

בנוסף, השמאי יתחשב בפרמטרים נוספים כגון זיהום סביבתי שנגרם ממפעל מזהם שנמצא באזור ועוד. כמו כן, על השמאי להוסיף פרטים הנוגעים לתחום המשפטי שבו נמצאת הנחלה.

זקוקים למידע וייעוץ נוסף הנוגע להערכות שווי לנחלה ולהערכות שווי אחרות? היכנסו ל  https://www.mvp-business.co.il וצרו קשר עם המומחים של MVP, חברה מנוסה ומקצועית שמעניקה ייעוץ כלכלי, ייעוץ עסקי וייעוץ שיווקי ומבצעת הערכות שווי שונות.

כיצד בוחרים שמאי נחלות עבור הערכת שווי לנחלה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש וכרטיסים
טיפים פיננסים
סליקה אשראי למה חייבים בכל עסק?

אחד מאמצעי התשלום הפופולאריים והנפוצים ביותר בישראל לתשלום בעסקים רבים היא שיטת האשראי. הודות לשיטת תשלום זאת ניתן להגדיל את מחזור המכירות של העסק ולסלוק את התשלום מהכרטיס במעמד הקנייה

בית בבניה
טיפים פיננסים
האם משתלם לקחת הלוואה מהבנק

כל אדם וכל משפחה נקלעים מכת לעת למצב שבו הם נזקקים לעירוי כספי, כלומר לסכום כסף ממקור חיצוני שיאפשר להם להתגבר על בעיות פיננסיות או לפתור בעיות אחרות בבית, בעסק

לאחר הפינוי
כללי
פינוי בינוי הדרך הבטוחה לדירה חדשה

במציאות של מדינת ישראל בשנת 2020 דירה חדשה הפכה להיות חלום של הרבה מאוד זוגות צעירים. למרות פרויקטים ממשלתיים רבים שמנסים לעזור לזוגות הצעירים ולתת להם את האפשרות לזכות בדירה

מדדים
טיפים פיננסים
איך בוחרים יועץ עסקי טוב?

החלטתם להרים את הכפפה: הגעתם למצב בו אתם רוצים להזניק את בית העסק שלכם או את החברה שברשותכם צעד אחד קדימה ואתם מחפשים את איש המקצוע המתאים שיעשה את העבודה,