מה זה קרן השתלמות ואיך לקבל אותה

כשמדברים על קרנות וחסכונות שונים, יש לדעת ולהבחין בהבדלים בין כל אופציה. בכדי לדעת אם משתלם לכם ללכת על האופציה של קרן השתלמות, מוזמנים לקרוא על אפשרות זו ועוד בכתבה שלפניכם.

 

מה זה קרן השתלמות?

בעבר קרן השתלמות נועדה לסייע לעובדים לממן השתלמויות, לימודי המשך ואירועים מקצועיים, אך כיום לרוב זוהי פחות מטרתה. דעו כי במידה ותרצו לחסוך את כספכם תוכלו לעשות קרן השתלמות שמשמשת כקופת חיסכון עבור שכירים או עצמאים וכן, לחברי קיבוץ ומושב שיתופי.

 

יתרונות

לקרן ההשתלמות כמו לכל אופציית חסכון אחרת, ישנם יתרונות יחסיים על פני השאר. כאשר הרווחים והכסף שמצטברים בקרן פטורים ממס הכנסה בהתאם למספר תנאים. בנוסף, השימוש בכסף יכול להיות בעבור כל מטרה שיחליט בעל הרכוש ולא רק להשתלמות כפי שהיה בעבר.

 

איך תוכלו לקבל קרן השתלמות?

כפי שציינו שכירים עשויים לקבל קרן השתלמות מהמעסיק אך הדבר לא מעוגן בחוק. כלומר, המעסיק לא מחויב להפריש לכם לקרן. עם זאת, ישנם צווי הרחבה והסכמים קיבוציים הקיימים במספר מגזרים ואלו, מחייבים להפריש לקרן. כך למשל, עובדים בחברות של כח אדם זכאים לקרן השתלמות במקרים הבאים: כאשר המקום מפריש כספים לעובדיו של המקום עצמו, עובדים העוסקים בניקיון ותחזוקה או שמירות ואבטחה. כמו כן עובדים בהוראה שחברים בקרן.

 

מה ניתן לעשות?

במידה ואתם לא נכללים באופציות שהוזכרו או שהמעסיק שלכם בחר לא להפריש לכם לקרת השתלמות. קיימת האופציה כעובדים עצמאים, לפתוח קרן השתלמות באופן אישי. במצב כזה, העצמאי רשאי להחליט כמה ומתי יבצע הפרשה. בנוסף, הוא יכול לקבל הטבות מס על ההפרשות עד לתקרה מסוימת.

 

איפה אפשר לעשות?

באופן כללי קיימות מספר חברות דרכן ניתן לעשות קרן השתלמות ועוד קופות חסכון כמו קופת גמל. לכל חברה יש את התשואות שלה, דמי ניהול שונים ותוכניות ואפשרויות שונות לאופציות חסכון. כך לדוגמא ניתן לראות יצירת שיתוף פעולה בין חברת הפניקס של הביטוח לבין בית ההשקעות אקסלנס שהפך את החברה למספקת שירותים נוספים חוץ מביטוח.

 

קרן השתלמות בהפניקס

כחלק מהאפשרויות קיימת בהפניקס אקסלנס קרן השתלמות. ישנם 28 מסלולים שכל אחד מאפשר חסכון בדרך שונה, כאשר יש הבלים בין הסכום המושקע והרווח שיוכל להתקבל. ניתן לבדוק את התשואות של החברה למול חברות אחרות וכמובן, לשים לב לדמי ניהול, על מנת להחליט איזו חברה עדיפה עבורכם.

 

לסיכום

קרן השתלמות היא אחת מהדרכים לחסוך כסף בצורה שעשויה להביא לכם גם רווח ולא רק חסכון. הרווחים פטורים ממס ואתם תוכלו להשתמש בכסף לכל מטרה. מי שיש לו מעסיק שמפריש לו כסף אין מה לדאוג, אך כאלה שלא, כדי לבדוק אופציות נוספות ביניהן להיות עצמאיים. ניתן למצוא חברות רבות בשוק העוסקות בתחום, לבדוק דמי ניהול ותשואות ועוד ולהשוואות ביניהן.

קופה

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דולרים
טיפים פיננסים
אילו מחלות מזכות בפטור ממס הכנסה

כאשר אדם סובל ממחלה, איכות חייו נפגעת במידה כזו או אחרת. יכולת השתכרותו עשויה להשתנות והזמן שבעבר הקדיש לעבודה עשוי להצטמצם עקב הצורך בטיפול רפואי. בשל כך, מאפשרת המדינה למי

משכנתא לכל מטרה
משכנתאות
לקיחת משכנתא לקניית רכב – האם זה אפשרי?

הלוואה לרכישת רכב, ניתן לקחת מהבנק, מחברות האשראי, מגופים חוץ בנקאיים כגון: חברות הליסינג ואף מיבואני הרכב. הלוואה נוספת שניתן לקחת היא, משכנתא לכל מטרה, הלוואה זו ניתנת בתנאים נוחים,

מחשבון, שטרות וזכוכית מגדלת
טיפים פיננסים
מהו תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

מס הכנסה מוכר לכולם ולכולן וכולנו מרגישים אותו יורד מהמשכורת שלנו בכל חודש. אמנם הוא חל כמעט כל הכנסה שלנו אך תיקון מיוחד בו מאפשר להשקיע בצורה חכמה ולחסוך הרבה