עשה ואל תעשה בביטוח משכנתא

קבלת הלוואת המשכנתא היא חלק נכבד מתוך מגוון התהליכים שעלינו לעבור בדרך לרכישת הדירה שלנו, כאשר לאחר קבלת ההלוואה המיוחלת, הבנק דורש מאיתנו לבצע ביטוח מתאים בגין הלוואת המשכנתא שלקחנו. אז רגע לפני שאתם סוגרים עם הבנק, או חברות הביטוח את ביטוח המשכנתא שלכם, ריכזנו עבורכם כמה כללים חשובים.

 

ביטוח משכנתא – חובה או המלצה?

רכישת דירה בישראל היא עסקה יקרה ומורכבת למדי, כשהיא מורכבת ממספר תהליכים ושלבים שונים בדרך לרישום הדירה על שמכם. היות ומדובר בעסקה יקרה, ייתכן ואחת היקרות ביותר שתבצעו במהלך חייכם, רבים מאיתנו פונים באופן עצמאי, או דרך אנשי מקצוע מומחים, דוגמת וידר משכנתאות, אל הבנק בבקשה לקבלת הלוואה, המוכרת לכולנו כהלוואת משכנתא, אשר תלווה אותנו ל- 25 – 30 השנים הבאות.

היות ומדובר בסכום הלוואה משמעותי, המתפרש על פני שנים רבות, הבנק דורש כי הלווים יערכו ביטוח מתאים, אשר יגן על הבנק מפני מקרה מוות של אחד הלווים וכן מפני נזקים מהותיים למבנה המבוטח עצמו. למעשה, דרישת הביטוח של הבנק מעוגנת בחוק והיא אינה נתונה לשיקול דעתנו, או בגדר המלצה, כשאת ביטוח המשכנתא ניתן לעשות בבנק עצמו או דרך חברות הביטוח השונות.

 

ממה מורכב ביטוח המשכנתא?

ראינו אם כן כי מקורה של הדרישה של הבנק לבטח את הלוואת המשכנתא שלקחנו, בחשש מפני מקרה מוות של אחד הלווים, העלול לפגוע ביכולת החזר ההלוואה וכן מפני החשש של נזקים משמעותיים לנכס עצמו. בהתאם לכך, ביטוח המשכנתא מורכב משני פרמטרים עיקריים – ביטוח חיים, הנועד לכיסוי מקרה מוות וביטוח מבנה, הנועד להתמודדות עם מקרי שריפה, פריצה, נזקי מים וכדומה.

 

על מה חשוב להקפיד בביטוח המשכנתא?

אמנם מדובר בביטוח המחויב על פי חוק, אך אין זה אומר כי עלינו לנסות ולהיפטר מחובה זו באמצעות בחירת הביטוח הזול ביותר, כאשר למעשה, מדובר בביטוח חשוב מאוד, אשר בסופו של דבר נועד גם להגן עלינו, הלווים.

עולם הביטוח הוא רחב ומגוון ועלול להיראות לחלקנו כמכלול של כיסויים המסתכמים בסופו של דבר לכדי פרמיה חודשית בלבד, אך למעשה כדאי שנכיר ונקפיד על כמה כללים חשובים לפני רכישת ביטוח המשכנתא:

  • הימנעו מביטוח "חסר" – בראש ובראשונה חשוב לוודא כי סכום ביטוח המבנה אכן עונה לדרישות הבנק. אך פעמים רבות, סכום זה משקף רק את עלות הבניה של הנכס ולא את שוויו האמיתי, מצב הנקרא "ביטוח חסר".
  • השוואת מחירים – היות ומדובר בביטוח שילווה אתכם לאורך כל תקופת ההלוואה, מומלץ לבצע השוואת מחירים מקיפה ולהגיע להצעה המשתלמת ביותר.
  • בדקו את סעיפי הביטוח – על אף החשיבות של השוואת המחירים, חשוב מאוד לבדוק את סעיפי הביטוח השונים בפוליסה, כמו גם את גובה ההשתתפות העצמית ולא להתמקד רק בגובה החזר הפרמיה החודשית.

מחזיק מפתחות עם בית קטן

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בית שתי קומות
עוד באתר
נדל"ן בגרמניה: על מה כל המהומה?

אם גם אתם תוהים לעצמכם מדוע כל כך הרבה ישראלים מתעניינים כיום ברכישה של נכס בגרמניה, אנחנו כאן כדי להסביר על מה כל המהומה ומדוע מדובר בהשקעה הבטוחה ביותר כיום.

מחשבון, שטרות וזכוכית מגדלת
טיפים פיננסים
מהו תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

מס הכנסה מוכר לכולם ולכולן וכולנו מרגישים אותו יורד מהמשכורת שלנו בכל חודש. אמנם הוא חל כמעט כל הכנסה שלנו אך תיקון מיוחד בו מאפשר להשקיע בצורה חכמה ולחסוך הרבה

כסף ובית
משכנתאות
מה ההבדל העיקרי בין משכנתא רגילה להפוכה

רובנו מכירים את המילה משכנתא, בין אם מניסיון אישי, בין אם מניסיון של אנשים אחרים שקרובים אלינו, ובין אם מהכתבות בעיתונים וברשת. המשמעות של לקיחת משכנתא היא משמעות אדירה עבור

חמישים אחוז
טיפים פיננסים
5 סיבות להשתמש במחשבון אחוזים

מה זה בדיוק מחשבון אחוזים ולשם מה צריך להשתמש בו בכלל? ייתכן שתיתקלו בלא מעט סיטואציות שונות המצריכות ממכם חישוב אחוזים, אז בואו נדבר על אותן סיטואציות ועל כל הסיבות