3 דרכים להחזיר הלוואה

מטרתה של הלוואה היא סיוע במימוש חלום או יעד כלכלי כזה או אחר. אך לפני שקופצים למים העמוקים, חשוב לדעת איך אתם מתכננים להחזיר את ההלוואה – כל מה שאתם צריכים לדעת נמצא בכתבה הבאה

ההחלטה לקחת הלוואה הינה צעד כלכלי משמעותי וחשוב שמלווה בהתלבטויות וחששות רבות. לרוב, החשש המרכזי יהיה קשור בדרך החזר ההלוואה – האם אני אוכל לעמוד בזה? אכן מדובר בחשש מוצדק כי לקיחת הלוואה עם תנאים אשר אינם מותאמים למצבכם הכלכלי יכולה להכניס אתכם לבור כלכלי גדול יותר שאתם לא רוצים להיות בו.

אך זה לא אומר שהכול אבוד! בעזרת תוכנית כלכלית נבונה ובחירת הלוואה שמתאימה לצרכים וליכולות שלכם, הלוואה תהיה לכם לעזר ואפילו תביא לכם נחת כלכלית. היום, ישנם סוגים רבים של הלוואות שמשתנות בתנאים שאלו מציעות. דוגמאות לסוגי הלוואות שונים הן הלוואות בהוראת קבע, הלוואה בצ'קים ועוד.

 

הלוואה בהוראת קבע

הלוואה על ידי הוראת קבע היא בין הדרכים המתונות ביותר להשגת. החזרת ההלוואה מתבצעת על ידי החזרתה באמצעות תשלומים חודשיים מתוך העובר ושב שלכם באופן ישיר. תשלומים אלו קבועים ומוסכמים מראש ובדרך כלל מורכבים מסכום ההלוואה והריבית חלקי מספר החודשים שעליהם פרוסה ההלוואה.

דרך זו מתאימה למי שזקוק לקביעות ויציבות בהוצאות החודשיות שלו. עם זאת, ניתן לקבוע שהסכומים לא יהיו קבועים כל חודש. כלומר, לקבוע שבחודשים מסוימים הסכומים יהיו גבוהים יותר מחודשים אחרים, בהתאם למה שמתאים לכם. בכל מקרה, זה מחייב שהסכומים יהיו קבועים מראש.

 

הלוואה בצ'קים

הלוואה בצ'קים ניתנת בדרך כלל ע"י חברות חוץ בנקאיות. הלוואה זו מתאימה לטווח זמן קצר של עד שנתיים. דרך החזרת ההלוואה היא צ'קים פרוסים למספר חודשים קבוע מראש שהלקוח נותן לגוף ההלוואות. מספר החודשים מעוגן בראש בחוזה כתוב בין הלקוח לבין הגוף המלווה, כאשר הגוף המלווה מפקיד צ'ק אחד בחודש בתאריך המיועד שנקבע מראש גם כן.

הלוואה זו מתאימה למי שצריך להלוות סכום כסף מסוים לפרק זמן קצר. יתרונות הלוואה זו שאין צורך בערבים או בטחונות מכיוון שמדובר בגוף חוץ בנקאי וזה לא מבקש את דרישות אלו. כמובן שהלוואה זו דורשת עצמאות ויכולת כלכלית בהחזר ההלוואה בזמן קצר למדי.

 

הלוואת בלון

שיטת הבלון ניתנת בדרך כלל על ידי הבנק. בשיטת הבלון משלמים באופן חודשי את הריבית הקבועה מראש ובתום תקופת ההלוואה משלמים את כל סכום ההלוואה. כלומר, ההחזרים החודשיים נמוכים למדיי בעוד שהתשלום הסופי גבוה. הלוואה זו מתאימה למי שצפוי לקבל בעתיד סכום כסף שיסייע לו בתשלום הסופי בתום ההלוואה.

לסיכום, מלבד השיטות המוצגות במאמר ישנם שיטות רבות ומגוונות להחזר הלוואה. טרם לקיחת הלוואה, חשוב לבצע סקר שוק מקיף כדי לבחור את ההלוואה המתאימה ביותר לתנאים והיכולות הכלכליות שלכם.

דרכים להחזיר הלוואה

 

אולי יעניין אותך גם

לחיצת יד
הלוואות
הלוואות למוגבלים בחשבון

לקחתם הלוואה מהבנק ולא מסוגלים לעמוד בה? יש סיכוי סביר שהבנק יהפוך את חשבון הבנק שלכם למוגבל. אז אם אתם זקוקים להלוואה נוספת וחוששים מפניה

קרא עוד »
שטרות
הלוואות
סוגי הלוואות לעסקים

אין הלוואה אחת שהיא נכונה לעסק. כל עסק צריך סוג הלוואה אחר, וגודל הלוואה אחר. בשוק כיום יש עסקים גדולים, עסקים קטנים, עסקים ציבוריים ועסקים

קרא עוד »