3 יתרונות להשקעה בקופות גמל

השקעה בשוק ההון היא כנראה הדרך הכי טובה שלכם לשפר את מצבכם הכלכלי. במקום שהכסף שלכם ישכב בחשבון הבנק, אתם יכולים לתת לו לעבוד בשבילכם. אחד מכלי ההשקעה הכי אפקטיביים זוהי קופת גמל, אנחנו כאן כדי לספר כמה דברים עליה.

 

קופת גמל

קופות גמל להשקעה היא אחד מכלי ההשקעה הפופולריים ביותר בישראל. לקופת הגמל ניתן להתייחס כמו חיסכון פנסיוני או סתם דרך לגרום לכסף שלכם לעבוד עבורכם. לקופת גמל להשקעה יש מספר יתרונות על פני אפיקי השקעה אחרים בשוק ההון, ולפניכם כמה מאותם יתרונות.

קופת גמל

אתם לא צריכים להתעסק עם הכסף שלכם

השקעה בשוק ההון היא דבר שדורש לא מעט התעסקות. יש מי שנהנים מההתעסקות הזו, אולם עבור אחרים היא מהווה טרחה לא קטנה, מה גם שרוב האנשים לא יודעים כיצד לנהל את ההשקעות שלהם בצורה נכונה. ברגע שאתם משקיעים את הכסף שלכם בקופת גמל, החברה הפיננסית שדרכה אתם עובדים היא זו שדואגת לכסף שלכם, ואתם לא צריכים להתעסק בשום דבר שקשור לקופה.

 

פטור ממס

מלבד החיסכון הפנסיוני שלכם, כל אפיק ההשקעה אחר שבו אתם משקיעים את הכסף שלכם יחייב אתכם במס רווחי הון בשיעור של 25 אחוז כאשר תמשכו את הכסף לחשבון שלכם. המשמעות של המס הזה היא אדירה, והוא למעשה גורם לרבע מהכסף שהרווחתם לעבור למדינה. בקופת גמל אין את הבעיה הזו, ואם תפדו אותה לאחר גיל 60 תוכלו להנות מפטור מלא ממס על הרווחים שלה.

פטור ממס

חיסכון לטווח ארוך

אחת הבעיות המרכזיות בהשקעה בשוק ההון היא הוצאה של הכסף לפני הזמן. המאבק הקשה ביותר של משקיעים היא לראות את הכסף שלהם מאבד מערכו ולא למשוך אותו מתוך הבנה שהשוק יתקן את עצמו. העובדה שקופת הגמל מעניקה לכם פטור ממס בטווח הרחוק מייצרת לכם תמריץ חיובי לא למשוך את הכסף שיש בה, וכך להפיק את המירב מההשקעה הזו.

 

על מה חשוב להקפיד

בבחירת קופת גמל יש שני דברים שעליהם חשוב להקפיד. למרות הפטור ממס, דמי הניהול על הקופה עדיין קיימים ולכן חשוב לבחור קופה שבה דמי הניהול יהיו כמה שיותר נמוכים. למרות שנראה שמדובר על סכום זניח, עם השנים הוא מצטבר לכדי סכום גדול. בנוסף, בדקו גם מה אפיקי ההשקעה שבהם קופת הגמל שלכם הולכת להיות מושקעת על מנת למקסם את הרווח שלכם.

 

לסיכום

אחד ממכשירי ההשקעה הכי נפוצים בישראל היא קופת גמל. הסיבה המרכזית לכך היא העובדה שעל קופת גמל אנחנו מקבלים פטור מלא ממס רווחי הון לאחר גיל 60. בנוסף, מדובר על כלי השקעה שאתם לא צריכים להתעסק איתו, מה שמועיל בעיקר למי שלא בקיאים ברזי שוק ההון. בבחירת קופת גמל חשוב לבדוק מה אפיקי ההשקעה שלה, וכמובן איך להוריד את דמי הניהול.

3 יתרונות להשקעה בקופות גמל

אולי יעניין אותך גם

להשקיע בזהב
השקעות
כך תשקיעו בזהב כמו מקצוענים!

ההשקעה בזהב הופכת לפופולרית יותר ויותר בחלוף השנים, במיוחד מאז המשבר הכלכלי העולמי של 2008, בעקבותיו זהב נתפס כבטוח בכייני משקיעים רבים. ככל שמחיר הזהב

קרא עוד »