5 דברים לוודא לפני שלוקחים משכנתא הפוכה

לקיחת משכנתא הפוכה למי שמכיר את המונח, נראית כמו חלום, בגיל השלישי כשרוצים לצאת לטייל, או לנפוש, בדרך כלל זה פתרון נהדר לכסף נזיל ומהיר.

אך כמובן כמו כל תהליך, יש לדעת היטב את מה שעומד מאחוריו, מה הכי חשוב לשים לב אליו, מה חייבים לזכור ואיך בדיוק זה עובד.

לפניכם הדברים העיקריים שדרושים לכם בכדי להיכנס לתהליך בצורה הטובה ביותר.

 

צריך לקחת בחשבון

  • פתיחת תיק – דבר ראשון תצטרכו לפתוח תיק משכנתא הפוכה, מה שעלול להיות כשני אחוזים מגובה ההלוואה. תוכלו לשלם את הסכום עם פתיחת התיק או לפרוס לתשלומים, ותוכלו להוסיף את זה לתשלום הסופי שיגיע עם פירעון ההלוואה.
  • עורך דין – במהלך התהליך, תצטרכו לשכור עורך דין ולשלם לו שכר טרחה, לרוב זה יהיה חצי אחוז מערכה של השירה. כאשר אתם וכרים את שירותיו, תוודאו שמדובר כמובן בעורך דין שמתמקצע בתחום משכנתאות הפוכות.
  • שמאי – במסגרת לקיחת המשכנתא ההפוכה, גם תצטרכו לשלם לשמאי שיעריך את שווי הנכס עבורכם. את השמאי תצטרכו להזמין מתוך רשימה שהגוף המלווה ייתן לכם בכדי לוודא אמון בתהליך.

 

עלויות חודשיות

  • ביטוח – תצטרכו לשלם ביטוח נכס לטובת הגוף המלווה, מכיוון שהגוף המלווה ככל הנראה יחייב אתכם לעשות זאת למקרה שמשהו יקרה לנכס בתקופה לפני פירעון ההלוואה. במסגרת פוליסת ביטוח המבנה, יהיה כיסוי של רעישות אדמה ודברים דומים שיאפשרו ראש שקט עבור הגוף המלווה ועבורכם.
  • דמי ניהול – התשלומים החודשיים האלו הם לא חובה, אך עדיין יהיה צריך לשלם אותם מתישהו. דמי ניהול עבור הגוף המלווה עומדים על שבעים וחמישה שקלים בחודש, ובמידה ותרצו לדחות אותם, ניתן גם לשלם אותם בעת פירעון ההלוואה, וזאת ידאג לעשות הגוף המלווה בעצמו.

הצד הבירוקרטי

בכדי שתוכלו להיכנס לתהליך של בקשת משכנתא הפוכה חשוב שתכירו את ההיבט הבירוקרטי של התהליך. ראשית תצטרכו להגיש בקשה חתומה, להציג נוסח טאבו מדויק או אישור זכויות על הנכס, לדאוג לצילום תעודת זהות עדכנית, להוציא אישור הוצאות חיובים של האשראי ורישום משכנתא.

 

ייעוץ משכנתאות

מומלץ ביותר לא להיכנס לזה לבד, ולפני כל חלק בתהליך, לפנות ליועץ משכנתאות, אשר מבין בעניין ויוכל לעשות עבורכם את כל הבירורים הנדרשים, להמליץ לכם על מה בדיוק סביר שיתאים בדיוק לצרכים שלכם, ויסייע לכם בהמשך התהליך. ייעוץ טוב יוביל אתכם להגעה להחלטה הטובה ביותר, ממקום מבין ויודע מבלי לקחת סיכונים מיותרים.

 

שיטות החזר ההלוואה

אם הגעתם עד הלום, והבנתם שזה הדבר בשבילכם, נוסיף לכם שתדעו שהבחירה להחזר ההלוואה מגיעה בכמה שיטות שונות, אשר מוסיפות להכנה שלכם אל מול ההחלטה והתהליך. תוכלו לשלם את ההלוואה בתשלומים, במכירת הנכס, או בתום תקופת חיי ההלוואה, ועכשיו כשבידכם הדברים החשובים ביותר, תוכלו להמשיך בתהליך.

דולרים

 

אולי יעניין אותך גם

מטבעות
טיפים פיננסים
החשיבות שביועץ משכנתא

בעבר, מי שרצה לקחת משכנתא ניגש לבנק וקיבל אישור או סירוב, בזה הסתיים העניין. מי שמע על לקיחת משכנתא בליווי יועץ משכנתאות לפני 15 שנה?

קרא עוד »
כדור
טיפים פיננסים
כיצד ניתן לחשב היקף מעגל

  חישוב של היקף מעגל הוא בעיה מתמטית שהטרידה כבר את היוונים הקדמונים. לפני כמה אלפי שנים התגלה מספר פלאי שנקרא פאי, ובעזרתו אנחנו יכולים

קרא עוד »
מטבע דיגיטלי
טיפים פיננסים
האם ביטקוין מחוייב במס?

הביטקוין הוא המטבע הווירטואלי הנפוץ ביותר, ובשנים האחרונות הוא הגיע לשיאים חדשים. לאור זאת עלתה השאלה האם הביטקוין מחויב במס, על אף היותו מטבע, בשל

קרא עוד »